Instagram
Facebook

O MNIE

Mariola Bojarska-Ferenc – polska ikona fitness – za swoją misję uważa popularyzację zdrowego stylu życia. Była prekursorem fitnessu w Polsce i zapoczątkowała modę na bycie fit. Miesięcznik Home&Market zaliczył ją do grona 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, a Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył ją Złotym Krzyżem Zasługi za promocję zdrowego stylu życia w mediach.

Mariola Bojarska-Ferenc wprowadziła do kraju ponad 200 form i odmian fitnessu, w tym: callanetics, jogę fit, jogę dla dwojga, pilates, zumbę, drums alive, body pump, ballerobic, body ball, body art, latin dance, ćwiczenia dla kobiet w ciąży i wiele innych. Należy do największych organizacji fitness na świecie: IDEA oraz ECA. Uczestniczy w światowych kongresach w Orlando, Miami, Las Vegas, Nowym Jorku, Sztokholmie, Interlacken, Paryżu, Berlinie, Monachium, San Diego. Została nazwana przez media królową fitnessu, bowiem zaszczepiła w Polakach ideę dbania o zdrowie.

Od lat jest cenionym wykładowcą i trenerem biznesu, prowadzi m.in. szkolenia dla firm „Wellness drogą do sukcesu”. Do niezapomnianych doświadczeń zalicza m.in. prowadzenie wykładów w Paryżu, podczas European SPA Summit, na temat polskiego rynku wellness i spa. Praktyka zdobyta m.in. podczas produkcji programów telewizyjnych pozwala jej moderować kongresy oraz prowadzić imprezy i konferencje prasowe, nie tylko z zakresu zdrowego stylu życia, ale także z autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Jest ambasadorem Stowarzyszenia Kobiet Onkologii Polskiej – Rakmisja i prowadzi wykłady dla lekarzy “Jak uchronić się przed wypaleniem zawodowym”.

Mariola Bojarska-Ferenc za swoją życiową misję uważa popularyzację zdrowego stylu życia.

Jest autorką bestsellerowych książek. Ostatnią książkę wydała we wrześniu 2020 roku pod tytułem ” Trener życia” dla kobiet, które maja apetyt na sukces, ale równocześnie nie zamierzają zrezygnować z rozwoju osobistego i czasu dla rodziny.

„Sztuka dobrego życia” została wydana w październiku 2012 roku i jest poradnikiem dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą doładować swoje akumulatory i zmienić styl życia na lepszy. Autorka podpowiada jak żyć, by poczuć się pewniej i osiągnąć sukces na różnych płaszczyznach życia zawodowego, prywatnego, emocjonalnego i finansowego. Czytelnicy znajdą odpowiedzi m.in. na takie pytania: jak zwiększyć apetyt na seks, jak schudnąć z głową, jak być damą, czy jak żyć zgodnie z ideą Eco.

Książka „Klub 50+”, została wydana we wrześniu 2015 i ma na celu wskazanie kobietom po 50 roku życia jak być atrakcyjną, pewną siebie, zadbaną oraz jak osiągać sukcesy na wszystkich płaszczyznach.

W 2016r. została wydana książka “Życie ma smak“, a w 2017 roku aż trzy książki: “Barre Przepis na idealną sylwetkę“, “Moda bez metyryki” i “Smakuj życie“.

Opublikowała ponad 200 artykułów, m.in w miesięcznikach: PANI, Twój Styl, Uroda, a także Gala, Claudia i Samo Zdrowie. Od wielu lat jest także producentem telewizyjnym i autorką około 3 tys. programów promujących zdrowy styl życia, w których wystąpiły m.in. największe sławy światowego fitnessu, w tym: Clay Grant z USA, Dean Hodgkin z Wielkiej Brytanii, Marcus Irwin z Australii, Robert Steinbacher ze Szwajcarii. Zrealizowała wiele projektów dla stacji telewizyjnych, takich jak dla TVP2, TVN i TVN Style:

 • autorka programu „Sztuka życia” w TVP2
 • aurotka cyklu Klub 50plus w “Pytaniu na śniadanie” w TVP2
 • autorka cyklu 40plus w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2
 • autorka zdrowej kuchni i felietonów w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2
 • autorka felietonów na temat zasad savoir vivre w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2
 • autorka felietonów „Gimnastyka polityka” w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2
 • prowadząca felietony „Mariola na zdrowie”, gdzie wraz z producentem wód mineralnych – Cisowianką promowała najpiękniejsze regiony w Polsce, emisja w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2
 • prowadząca felietony, w których razem z Vacansolei promowała najpiękniejsze regiony w Europie, emisja w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2
 • producentka programu „Studio Urody” w TVP2
 • producentka programu „10 minut tylko dla siebie” w TVP2
 • autorka programu „Agentka do zadań specjalnych” w TVN Style
 • autorka programu „Dzień Dobry i zdrowy” w TVN
 • autorka cyklu „Klub 50+” w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2

W programach telewizyjnych prowadzonych przez Mariolę Bojarską-Ferenc brały udział także gwiazdy polityki, sportu i estrady, takie jak:

Beata Ścibakówna
Ewa Kasprzyk
Tomasz Iwan
Katarzyna Grochola
Teresa Lipowska
Mariusz Czerkawski
Majka Jeżowska
Olga Bończyk
Marek Torzewski
Beata Kępa
Paweł Poncyliusz
Grzegorz Napieralski
Joanna Mucha
Eugeniusz Kłopotek
Aleksandra Kurzak
Małgorzata Walewska
Grażyna Wolszczak
Piotr Szwades
Rober Rozmus
Małgorzata Potocka
Norbi
Karol Strasburger
Stefan Friedmann
Ryszard Kalisz
Agnieszka Pomaska
Ewa Kopacz
Janusz Palikot
Marek Sawicki
Alicja Węgorzewska
Łukasz Jemioł
Sambor Czarnota
Agata Passent
Ilona Łepkowska
Maciej Miecznikowski
Olga Borys
Magda Steczkowska
Janusz Piechociński
Leszek Miller
John Godson
Michał Kamiński
Iwona Guzowska
Krzysztof K.A.S.A. Kasowski